Gadżety do kuchni

DOMOWY JOGURT NATURALNY Z ZESTAWEM YOGURBERRY

Domowy jogurt naturalny z zestawem YogurBerry

   Domowy jogurt naturalny z zestawem YogurBerry, to super rozwiązanie dla osób na diecie odchudzającej. W końcu to on zastępuje nam tradycyjną, pełnotłustą śmietanę. Używamy go do wielu dań na słodko tj. owsianki, koktajle, naleśniki itd., ale stosujemy go również w słonych daniach, surówkach, zupach czy sosach. To produkt z wieloma zastosowaniami.

   Jogurt naturalny ma wysoką zawartość wapnia i fosforu, przez co poprawia kondycję naszych kości. Dzięki zawartym w nim dobroczynnym kulturom żywych bakterii, poprawia on funkcjonowanie i perystaltykę jelit. Jest lekko strawny i w przeciwieństwie do mleka nie powoduje wzdęć, ani problemów żołądkowych, z którymi niektórzy się zmagają.

   Jogurt naturalny to produkt, którego używam naprawdę sporo w swojej kuchni, więc gdy dostałam propozycję przetestowania Zestawu do produkcji sera i jogurtu YogurBerry, nie miałam wątpliwości, że ta jogurtownica mi się spodoba 😉

Cały zestaw zawiera niewiele elementów ale dzięki swojej budowie, produkcja domowego jogurtu naturalnego staje się naprawdę łatwa.

DOMOWY JOGURT NATURALNY Z ZESTAWEM YOGURBERRY

W skład zestawu wchodzą:

  • Jogurtownica do wytwarzania jogurtu
  • Foremka do sera
  • Zestaw startowy bakterii jogurtowych

DOMOWY JOGURT NATURALNY Z ZESTAWEM YOGURBERRY

   Aby przygotować domowy jogurt naturalny w pojemniku YogurBerry, potrzebne będzie nam pełnotłuste mleko 3,2%. Mleko nie może być odtłuszczone, ani wzbogacane wapniem lub innymi witaminami, ponieważ nie nadają się ono wówczas do fermentacji. Oprócz mleka potrzebna nam jest również saszetka startowa lub zaczyn z żywymi kulturami bakterii. Teraz wystarczy tylko wlać mleko do pojemnika na jogurt, dodać do niego kultury bakterii lub 2 łyżki kupnego jogurtu naturalnego, wszystko razem wymieszać i cały zestaw złożyć według instrukcji. Tak przygotowaną jogurtownicę pozostawiamy w ciepłym miejscu na kilka godzin, po czym wkładamy ją do lodówki, na co najmniej 10h. Najlepszej jakości jogurt, wyjdzie nam wówczas, gdy przetrzymamy go w lodówce przez 24h, bez mieszania. Domowy jogurt naturalny należy spożyć w przeciągu 7 dni.

DOMOWY JOGURT NATURALNY Z ZESTAWEM YOGURBERRYDOMOWY JOGURT NATURALNY Z ZESTAWEM YOGURBERRY

   Jogurtownica YogurBerry to wielofunkcyjny sprzęt, z powstałego w niej jogurtu, możemy również przygotować z jej wykorzystaniem, domowy, kremowy serek kanapkowy, co jak dla mnie jest dużą zaletą, bo razem z córką uwielbiamy tego typu serki.

Czy warto kupić Jogurtownicę YogurBerry?

   Myślę, że taki sprzęt super się sprawdzi jako prezent lub gadżet dla każdej miłośniczki gotowania. Pięknie prezentuje się na blacie kuchennym i jest naprawdę praktycznym urządzeniem. A jeśli się zastanawiasz, czy  Twoja inwestycja w tego typu sprzęt się zwróci, to mogę śmiało powiedzieć, że tak 🙂 Jeśli używasz tak dużo jogurtu naturalnego jak ja, to koszt Jogurtownicy zwróci Ci się po kilkunastu tygodniach, a Ty nadal będziesz się cieszyć z produkcji domowego jogurtu naturalnego.

Gdzie możesz kupić Zestaw do produkcji sera i jogurtu YogurBerry:

Tekst powstał we współpracy z marką YogurBerry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *