Zupy

POMIDOROWA ZE ŚWIEŻYCH POMIDORÓW

Nie bez powodu dzisiaj przychodzę do Was z przepisem na pomidorową ze świeżych pomidorów. Sezon w pełni więc trzeba korzystać, bo kiedy jak nie teraz? Ale jednak zanim przejdę do przepisu, kilka słów na temat pomidorów.

POMIDORY

Najcenniejszym ich składnikiem jest likopen, który zaliczany jest do przeciwutleniaczy. Zmniejsza on m.in. ryzyko zawału serca i rozwoju nowotworów. Najwięcej tej cennej substancji jest jednak w przetworzonych pomidorach np. w sosach, zupach itd. Oprócz tego pomidory zawierają sporo witamin i pierwiastków mineralnych. Dzięki zawartości antyutleniaczy, zapobiegają również procesom starzenia się skóry. Mam nadzieję, że trochę Was przekonałam do spożywania większej ilości tych warzyw 🙂 A pomidorowa ze świeżych pomidorów to super szybki i prosty sposób na ich wykorzystanie.

POMIDOROWA ZE ŚWIEŻYCH POMIDORÓW:

  1. 2kg pomidorów (ja użyłam pomidorów malinowych)
  2. wywar warzywny lub mięsny (można użyć rosołu z dnia wcześniejszego)
  3. sól, pieprz
  4. makaron lub ryż

Pomidory obieramy ze skórki. Aby skórka dobrze schodziła z pomidorów, należy je wcześniej sparzyć gorącą wodą. Kroimy je na małe kawałki i blendujemy. Przygotowany wcześniej wywar, przecedzam przez sito a gotowaną w nim marchewkę również blendujemy (nada ona zupie swojej słodyczy).

BLENDOWANE POMIDORY

Wlewamy do wywaru zblendowane pomidory i marchewkę, wszystko razem gotujemy ok pół h. Doprawiamy solą i pieprzem. Jeśli pomidorowa ze świeżych pomidorów wyjdzie Wam dość kwaśna, można dodać do niej łyżeczkę cukru. Swoją zupę podaję z makaronem z mąki durum lub ryżem Basmati 🙂 Pomidorowa ze świeżych pomidorów smakuje jeszcze lepiej następnego dnia, gdy wszystkie smaki się ze sobą połączą. A jeśli lubicie zabielane zupy możecie wykorzystać do tego jogurt grecki lub naturalny 🙂 Tak przygotowana pomidorowa to esencja smaku lata, polecam każdemu 🙂

POMIDOROWA ZE ŚWIEŻYCH POMIDORÓW

SMACZNEGO 🙂

Smak lata znajdziecie również w  ZUPIE KREM Z KALAFIORA, którą Wam serdecznie polecam.

ZUPA KREM Z KALAFIORA

Summary
recipe image
Published On
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *