Ciekawostki

SMAKI MAGDY GESSLER CZYLI RECENZJA PRODUKTÓW Z RESTAURACJI „SCHRONISKO SMAKÓW”

Smaki Magdy Gessler czyli recenzja produktów z restauracji „Schronisko Smaków”.

Od kilku dni mam okazję, a zarazem przyjemność, próbować smaków Pani Magdy Gessler czyli produktów z jej restauracji „ Schronisko Smaków”, która znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej. Restauracja jest producentem różnorodnych przetworów min. syropów owocowych, wędlin, mięs wędzonych, a nawet można u nich dostać chleb żytni pieczony na zakwasie. „Schronisko Smaków” prowadzi swoją spiżarnię czyli sklep internetowy, w którym można te wszystkie pyszności zamówić. Sami spójrzcie 🙂 https://www.spizarnia.schroniskosmakow.pl/ .

Nawet nie wyobrażacie sobie jak się ucieszyłam, gdy pojawiła się możliwość, abym to ja spróbowała produktów, ze spiżarni samej Magdy Gessler 🙂 Sami rozumiecie, takie nazwisko mówi samo za siebie, a moje oczekiwania co do tych wszystkich pyszności były ogromne.

Smaki Magdy Gessler czyli recenzja produktów z restauracji „Schronisko Smaków”

Na kuriera z paczką nie musiałam długo czekać, bo już po dwóch dniach od ustalenia szczegółów był u mnie z tymi dobrodziejstwami. A to dlatego, że przy sprzedaży takiej żywności jak chleb czy wędliny, czas przesyłki odgrywa bardzo dużą rolę. W końcu każdy zamawiający chce spróbować jak najświeższe produkty. Jak już otrzymałam tą mega ciężką paczkę do rąk własnych, nie czekając ani chwili zabrałam się za jej otwieranie, by jak najszybciej zobaczyć jakie skarby w sobie kryje. Pierwszym zaskoczeniem, zaraz po otwarciu kartonu, był cudowny zapach swojskiej wędliny 🙂 Mówię Wam tego nie da się porównać do zapachu wędlin, które kupujemy w sklepach. Wszystkie produkty w szklanych pojemnikach i słoikach, które otrzymałam były starannie zapakowany w folię bąbelkową, by podczas transportu nic złego się z nimi nie stało. A każda wędlina, czy oscypek były zapakowana hermetycznie wraz z naklejką mówiącą o ich terminie ważności.

W paczce również otrzymałam książkę kucharską Pani Magdy „ Schronisko Smaków. Moja góralska kuchnia”. To bardzo miło, z ich strony, że podzielili się nią ze mną, w końcu książek kucharskich w moim domu nigdy nie jest dość. Po wyciągnięciu wszystkich produktów z pudełka, cieszyłam się jakbym co najmniej wygrała w totolotka 🙂 Ja to jednak mam bzika na punkcie jedzenia 🙂

Smaki Magdy Gessler czyli recenzja produktów z restauracji „Schronisko Smaków”.

Długo nie czekając zaczęłam próbować skarbów, które dostałam. Oczywiście wszystkie produkty, które można dostać w sklepie internetowym są eko, a w ich składzie nie ma żadnej chemii. Na pierwszy kęs poszła polędwiczka i kiełbasa z kromką żytniego chleba. Jakość tych wędlin nie można porównać do kupnych w sklepie. Czuć w nich „swojski” smak. Są kruche i zarazem soczyste, na samą myśl o nich leci mi ślinka 🙂

Smaki Magdy Gessler czyli recenzja produktów z restauracji „Schronisko Smaków”.

No to skoro zjadłam to i musiałam popić 🙂 Z syropów, które dostałam na pierwszy rzut, wybrałam ten bardziej tradycyjny czyli malinowy. Już po odkręceniu buteleczki, uwolnił się z niej zapach prawdziwych malin, tak jakby przed chwilą były zerwane prosto z krzaczka. Szczerze Wam powiem, że już bardzo ale to bardzo dawno nie piłam tak pysznego i aromatycznego soku z malin. To taki smak dzieciństwa, gdy moja mama sama robiła soki z malin, które zrywałyśmy razem w lesie. Po prostu niebo w gębie 🙂 Pozostałe syropy, które otrzymałam to już mniej oczywiste smaki bo np. pigwa czy czarny bez ale podejrzewam, że ich jakość jest równie wysoka.

Smaki Magdy Gessler czyli recenzja produktów z restauracji „Schronisko Smaków”.

W skład paczki wchodziły również takie przetwory jak naturalny ketchup, musztarda czy ćwikła, którą mam zamiar zostawić sobie na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.

Smaki Magdy Gessler czyli recenzja produktów z restauracji „Schronisko Smaków”.

Smaki Magdy Gessler czyli recenzja produktów z restauracji „Schronisko Smaków”.

Wszystkie produkty, które otrzymałam są naprawdę bardzo dobrej jakości więc jeśli kiedyś przyjdzie Wam ochota np. na spróbowanie prawdziwych, swojskich wędlin,czy będziecie chcieli napić się naturalnego soku z malin, to polecam zajrzeć do sklepu https://www.spizarnia.schroniskosmakow.pl/ . Cenny nie są najniższe ale za nimi stoi naprawdę wysoka jakość. Z tego co wiem, często są też organizowane różne promocje na produkty ze „ Schroniska smaków”, więc warto czasem tam zajrzeć i sprawdzić aby nie przegapić okazji.

Moim celem na najbliższy czas, jest również odwiedzenie samej restauracji Magdy Gessler „Schronisko Smaków” i spróbowanie potraw, które są tam serwowane ale kiedy to nastąpi na pewno dam Wam znać i podzielę się swoją opinią 🙂 Tym czasem życzę spokojnego i słonecznego dnia każdemu z osobna, kto dotrwał do końca tego wpisu 🙂 🙂

Wpis powstał we współpracy z Restauracją „Schronisko Smaków”

Smaki Magdy Gessler czyli recenzja produktów z restauracji „Schronisko Smaków”.

2 thoughts on “SMAKI MAGDY GESSLER CZYLI RECENZJA PRODUKTÓW Z RESTAURACJI „SCHRONISKO SMAKÓW”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *